Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E moshuara pështyu tre here mbi foshnjën, mamaja vogëlushit rrëqeth: Djali ka ethe dhe temperaturë tani

Një ngjarje tronditëse u shënua mbrëmjen e Kaliforni të SHBA-ve.

Një grua e moshuar, teksa u konfliktua me një grua në moshë më të re, në lidhje me distancimin social, në shenjë hakmarrje pështyu mbi foshnjën e saj një vjeç.

Nëna e vogëlushit, Mireya Moy, thotë se i biri pas incidentit është përfshirë nga temperature e lartë dhe ethet, duke pretenduar se ai mund të jetë i infektuar me COVID-19.

“Ndodhi aq shpejt sa që përjetova shok. Ajo u afrua, hoqi maskën dhe pështyu tre herë mbi fytyrën e djalit. Unë mendoj se ajo grua është raci ste, na ofendoi dhe na tha që mbani distancimin social.

Aty u konfliktu am, ajo si shenjë hak marrje pështy tek djali. Vogëlushi tashmë është përfshirë nga ethet dhe temperature e lartë. Do t’i bëjmë testin për COVID-19, shpresoj të rezultojë negativ”, u shpreh nëna e vogëlushit.