Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E mori kamioni para dhe e tërhoqi 30 metra, kjo është e reja që dha shpirt në Portin e Durrësit

Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në Portin e Durrësit, ku 25-vjeçarja Arkineda Haskasa ndërroi jetë, pasi u tërhoq zvarrë nga një automjet tip trajler për 25 metra.

Durrës, sekuestrohet një kamion me 800 kg drogë në port (FOTO) | Lajme Durrës

Punonjësja e sigurisë nuk mundi dot t’i mbijetonte pl ag ëve të rënda të marra. Ndërkohë, sipas raportimeve i riu që është roje, e nxorri atë në terren.

Më konkretisht qytetarja është shprehur se:
Ky i secu rity i riu që ka hyrë e nxorri në terren. Tre femra janë gjithsej tek secu rity. Thoshte gjithmonë e shkreta ma nxiu jetën, a thua jam çun e më lë tek pikat më të vështira. Ça behet kshu o zot.

Të fshehur në kamion drejt Italisë, ndalohen tre të rinj në Portin e Durrësit, arrestohet shoferi - Shqiptarja.com