Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E lëshon gojën fare Lefter Maliqi dhe i nxjerr bojën Ramës: Ajo akullorja do i shkri atij, në dorë do i mbetet k*….

Rilindja do të shkrihet si akullore, ndërsa kaushi do të mbetet ty. Ky është para lajmërimi në adresë të kryeministrit Edi Rama nga deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi.

Lefter Maliqi-Ramës: Paraja e tepërt do të hajë kokën

Përmes një postimi në Facebook, ky i fundit, teksa i rikthehet edhe një herë deba tit për Kodin Zgjedhor, shprehet se, PS i kaa hyrë fr ika në p alcë nga ajo që ai e quan “fitorja spektakolare e PD-LSI”.

Reagimi i plotë i Lefter Maliqit: Rilindja do shkrihet si akullore, kaushi do i ngelet Ramziut!

Pas presionit të fortë të partnerëve tanë ndërkombëtarë, Ramziu u tërhoq nga kalimi i ndryshimeve kushtetuese, që kishte kërcënuar se do ti kalonte në seancën e sotme plenare, edhe pa dakordësinë e Opozitës së Bashkuar dhe asaj parlamentare. Megjithëse të kuptoj, sepse çdo gjë e ndershme dhe e drejtë, për ju ështtë e pamundur.