Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E kanë humbur totalisht mëshirën/ Raportohet se kanë ndodhur shpërthime të mëdha në këtë qytet në Ukrainë

Rusia dyshohet se ka sul muar sërish me raketa Ukrainën. BBC raporton se janë dëgjuar sh përthime në Lviv.

Në foton e publikuar nga BBC shihen shtëllunga tymi. Ende nuk dihet nëse ka viktima apo të plagosur.

Edhe më herët qyteti perëndimor i Ukrainës është su lmuar nga forcat usht arake ruse.