Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E hodhi burri pa mëshirë nga shkëmbi dhe dha shpirt në vend, rrëqeth babai i 26-vjeçares: Ishte hera e parë që shkonte me pushim

E reja greke që u v r a ditën e djeshme nga i dashuri i saj teksa ndodheshin me pushime do të përcillet ditën e sotme për në banesën e fundit.

Askush në lagjen ku ajo u rrit nuk arrin ta besojë se ajo nuk jeton më pasi hu mbi jetën gjatë pushimeve me të dashurin e saj.

“Është për të ardhur keq që një vajzë e re të largohet nga jeta kaq padrejtësisht. Ajo ishte një vajzë kaq e mirë. Nuk mundem ta besoj këtë”, u shpreh një fqinje që e njihte 26-vjeçaren që të vogël.

Nëna dhe babai kanë ndarë dhi mbjen e tyre duke i kërkuar të gjithëve të respektojnë zinë për humbjen e të bijës. Ndërsa nëna mes lotësh, u shpreh se në rolin e nënës nuk mund ta drejtojë gishtin nga nëna e autorit, pasi askush nuk do donte që fëmija i saj të arrinte në atë pikë.