Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E gjithë bota u lut për të dje, flet pas asaj që ndodhi futbollisti: Jam mirë, vetëm shpresoj të kthehem shpejt!

Bota e futbollit mbajti dje frymën, teksa Christian Eriksen për 18 minuta l uf toi për jetën.

Ai u rrë zua në fushë pas një arr esti kar diak në sfidën e EURO 2020 mes Danimarkës dhe Finlandës, ndërsa për fat ndihma e menjëhershme e mjekëve ishte vendimtare në stabilizimin e situatës.

Pas kësaj situate ka reaguar për herë të parë edhe vetë lojtari, që iu ka dërguar mesazh shokëve te Inter. Nga spitali, 29- vjeçari ka treguar se është në gjendje të mirë dhe shpreson të kthehet sa më shpejt në fushë, duke qetësuar kështu fansat e futbollit që për disa çaste u sh okuan dje pasdite.

“Jam mirë, shpresoj të kthehem shpejt”, tha shkurtimisht Eriksen për shokët e skuadrës së Inter.