Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E fundit! Meta është drejt shkarkimit nga Presidenca, vendoset: Ky është deputeti që do drejtoj Komisionin

Burime për “Abc News” kanë bërë të ditur se është caktuar kryetari i Komisionit Heti mor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Në krye të komisionit do të jetë deputeti socialist Alket Hyseni.

Speech of the President of the Republic, H. E. Ilir Meta at the 75th  Session of the General Assembly of the United Nations - Presidenti i  Republikës së Shqipërisë

Pjesë e tij do të jenë edhe tre deputetët e opozitës parlamentare, Myslim Murrizi, Halil Jakimi dhe Arlind Çaçani.

Ditën e sotme Presidenti Ilir Meta ishte thirrur në Komisionin e Ligjeve për t’u njohur me argumentet e 49 deputetëve socialistë që kanë kërkuar shkarkimin e tij, mirëpo ai nuk u paraqit.

STATEMENT OF THE PRESIDENT OF THE REPUBLIC OF ALBANIA, H.E. ILIR META -  Presidenti i Republikës së Shqipërisë