Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E enjtur nga e qara, filmi turk emocionon pa masë Alketa Vejsiun: Po vr as mendjen…

Filmi turk “Mrekullia në qelinë numër 7”, ka përlotur botën dhe gjatë këtyre ditëve ka qenë ndër filmat më të ndjekur në Netflix. Këtë prodhim turk e ka ndjekur sot edhe Alketa Vejsiu. Moderatorja ka bërë një postim në Instagram ku tregon se ka qarë dy orë dhe filmi i ka lënë shumë mbresa.

Alketa shprehet se ky film meriton Oscar dhe gjithashtu duartroket talentin e aktorit kryesor Aras Bulut Iynemli.

“Lingo, lingo! Oh Zot cfare Filmi i Jashtezakonshem!Talenti dhe emocioni jane ngjites! Aktori dhe Filmi duhet te fitojne Oscar! Pergatituni te qani dy ore! Une jam e enjtur… Po vras mendjen cili eshte mesazhi; Pabarazia Sociale! Ndoshta nje nga temat me te mprehta boterisht. Arroganca e atyre qe kane pushtet ndaj atyre qe jane te brishte! Por e verteta s’te tradheton asnjehere! Fund i lumtur dhe nje zgjidhje skenari qe te le pa fryme! Me kujton pak Lion… Por me kujton dhe qe per aq kohe sa Moonlight fitoi Oscar, ky eshte shume me emocionues! Per te gjithe baballaret! Oh Zot cfare eshte dashuria per prinderit dhe dashuria tyre per femijen! Forma me sublime e dashurise se pakushtezuar”, shkruan Alketa.

Leave a Reply