Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Dy këngëtaret shqiptare janë zënë keq, ja çfarë ka ndodhur mes koncertit të Dafina Zeqirit

Tayna dhe Dafina nuk flasin më për arsye që ende nuk dihen. Ndërkohë kënga e tyre bashkëpunim vazhdon të luhet në koncerte dhe në të fundit Tayna, e ka zhdukur Dafinën nga teksti.

Tayna dhe Dafina Zeqiri sjellin së shpejti duetin “Bye bye” – SHOWBIZZ

Në tekst është një pjesë ku Tayna thotë: “Bashk na kur vina, kërkush mo veç Tayna e Dafina”. Mirëpo në koncertin e fundit, reperja i hoqi emrin Dafinës.“Kërkush mo, veç Tayna e Doruntina”, këndoi Tayna, emri i vërtetë i të cilës është Doruntina.

Dhe mes vajzave duket se ka nisur një l uftë e ftohtë. Dafina pak ditë më parë ri-postoi një version të ri të këngës ku këndonte vetëm ajo: “Dafina x Dafina” dhe të njëjtën gjë ka bërë së fundmi dhe në koncert.

“Kërkush mo, veç Dafina e Dafina”, këndon ajo.

Tayna dhe Dafina vendosin një tjetër rekord në historinë e muzikës  shqiptare – Abc News