Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Dua Lipa kërkoi drejtësi për popullin e vetë, i del në krah edhe trimi shqiptar: Kombi im!

Përfshirja e Kosovës në hartën e “Apple” ka shkaktuar një përplasje të gjerë në Kosovë dhe Serbi.

Ndërkohë që këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, ka përkrahur këtë peticion, të shumta kanë qenë reagimet kundër saj.Kujtojmë se ajo vetëm pak ditë më parë publikoi një foto të Shqipërisë etnike, në të cilën shkruhej “Autokton”, duke ndezur kështu debatin në rrjetet sociale.Gjithsesi shumë shqiptarë i kanë dalë në mbrojtje Dua Lipës kundër këngëtares serbe Ceca.

Ndër ta është edhe një ish us htar i U ÇK-së Ridvan Tahiri, i cili bërë një status në ptrofilin e tij në Facebook.

Postimi i plotë i Tahirit:
Une krenohem me yjet e mi boteror kurse ti bart mbi supe nje tu rp nga e kaluara e burrit tend. Dua Lipa dhe Rita ora jan simbole te kombit tim, kur ofendohen ato ne jemi prap ata voglushet per ty.
Ajo ka qenë gruaja e Ark ani-t, gjeneral i cili kreu kr im e të panumërta në ur dhr at e Milosheviç-it. Petic ioni, përkrahëse e të cilit u bë edhe Dua Lipa, ka arritur mbi 80 mijë firma online dhe ende vazhdon thirrja në rrjetet sociale nga gjiganti Apple.