Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Dua kërkoi të drejtat e shqiptarëve në sy të botës, Dukagjin Lipa e premton: Do ndodhë për shqiptarët

Dukagjin Lipa premton ‘live’ në “SYRI TV”: Festivali ‘Sunny Hill’ në 2021 do të bëhet jo vetëm në Kosovë, por edhe në Shqipëri.

How Are We JUST Now Realizing Dua Lipa Has an Insanely Hot Dad ...

Ka qenë pikërisht ky premtimi që ka bërë, babai i Dua Lipës, i cili së bashku me këngëtaren e njohur shqiptare më famë botërore, është edhe organizatori i këtij festivali.

Dua Lipa's father stages music festival for 'peace-loving' Kosovo ...

Këtë premtin Dukagjini e ka bërë këtë të martë, ndërsa ishte i ftuar në emisionin “A Show” të Adi Krastëns në “SYRI TV” në një lidhje direkte nga Londra.

“Deri tani, Kosova dhe Shqipëria, gjithmonë janë anashkaluar gjithmonë nga propocionet dhe promotorët botërore, spese nuk kishte kush të blinte, askush nuk paguan për muzikën e mirë, mungon mbrojtja e të trejtës së autorit. Qellimi nuk është vetëm me ardh me ble biletën e koncertit. Me Sunny Hill ka qenë nëj sukses shumë i madh për dy vitet e kaluar. Kapaciteti ka qenë maksimal në parkun e Germisë. Kemi suport dhe ndjekës në këto koncerte jo vetëm nga Shqipëria, kosova, apo vendet përreth nesh, por edhe nga Autralia, Britania, apo nga shumë shtetë të tjera në botë. Kemi marrë përgëzime nga shumë personzve të njohur, që na thonin se si ia arrini ta bëni. Donim që në vitin 2021 të dilnim me një edicion elektronik në Shqipëri, por për shkak të Covidit nuk do e bëjmë. Por tani do i bëjmë tre ditë koncerte në Kosovë dhe tre ditë në Shqipëri, në bregdetin Shqiptar. Në Prishtinë duam ta ndryshojmë vendodhjen e koncertit. Ne përmes festivalit ia kemi dalën të fliete për ne në gazeta prestigjoze botërore, në Neë York Times, etj”.

Dua Lipa - Wikipedia

Ju kujtojmë se ku Sunny Hill është një festival i përvitshëm që zhvillohet në Kosovë, por vit ai është anuluar për shkak të pandemisë Covid. Gjithsesi, në dy vitit e para, ky festival ia ka dalë që ta fushë shqipërinë në hartën e muzikës botërore.

papa-dua-lipa-dukagjin-lipa - TiranaNews