Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Donald Trump largohet nga Shtëpia e Bardhë dhe s’është më President i Amerikës, vajza e tij qan

Teksa u largua nga Shtëpia e Bardhë duke ia lënë vendin Joe Biden-it, Donald Trumpl u zotua se do të rikthehet në një mënyrë apo një tjetër.

Steve Madden Explains Why He Said No to Working with Ivanka Trump

Në rreshtin e parë të turmës që përshëndetën ish-presidentin e SHBA-ve, ndodhej vajza e tij, Ivanka Trump, e cila nuk i mbajti dot lotët. Pas saj, mbështetësit e ish-presidentit brohorisnin njëzëri ‘faleminderit Trump’.

Lamtumira i ngjante një prej tubimeve famëkeqe të fushatës Trump, e përfunduar me ‘YMCA’, kënga për të cilën Trump u largua.

Pas pak, do të zhvillohet inagurimi si president i Joe Biden. Në ceremoni ndryshme nga herët e tjera do të marrin pjesë shumë pak njerëz, ajo do të mbahet në orën 9:00 me orën amerikane. Donald Trump nuk do të marrë pjesë në inagurim pasi ai është larguar nga Shtëpia e Bardhë, pak orë para ceremonies. Biden do të marrë pushtetin pasi siguroi 306 vota në Kolegjin Zgjedhor, ndërsa Trump humbi, duke marrë vetëm 232 vota.

Ivanka Trump Desperately Tries to Rehab Her Image on the Way Out the Door |  Vanity Fair