Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Djali ka që dje që ka mbetur në magazinën që mori zj arr, rrëqeth babai i shqiptarit: Po pres një shenjë mbase është gjallë

Prej pasdites së djeshme ora 16:30 vijon të jetë ak tiv zj ar ri në magazinën e një qendre tregtare në Kashar. Ndërkohë nuk ka asnjë gj ur më për shefin e sigurisë 30-vjeçarin Arjan Sala që ka mbetur i bl lokuar brenda.

LAJMI I FUNDIT/ Zjarr i madh në Kashar (VIDEO) | Gazeta NewBorn

Në vendngjarje është edhe babai i Salës, i cili pret lajme për fatin e të birit. Ai shihet mes lotësh duke u mbajtur nga dy persona, ndërsa nuk ka mundur t’i përgjigjet pyetjeve të gazetarëve.

“Ça është ajo ashtu ka dy ditë që kërkoj djalin këtu brenda. Ti fute oksigjeni brenda. Çfarë është kjo është zjarrfikëse apo çfarë është. Ku është p ro kuro ria. E kam telefonuar në orën 2. Kur ka shkuar dje në punë,” ka thënë babai i 33-vjeçarit.

Zjarr i madh në fabrikën e riciklimit në Kashar