Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Djali i Donald Trump infektohet me Covid-19, ai është në….

Djali i madh i Presidentit amerikan Donald Trump, ka rezultuar pozitiv për Covid-19. Donald Trump Jr. 42 vjeç u diag no stikua pozitiv në fillim të kësaj jave dhe është karantinuar, tha zëdhënësi i tij.

Djali i presidentit Trump rezulton pozitiv me koronavirus – A2 CNN

“Ai është asim pto matik dhe po zbaton të gjitha udhëzimet mjekësore të rekomanduara për Covid-19”, thuhet në deklaratën e zëdhnësit të 42-vjeçarit.

Donald Trump Jr. është i dyti nga fëmijët e Presidentit Trump që infektohet me Covid-19. Djali tjetër, Barron Trump 14 vjeç, u infektua muajin e kaluar. Edhe ai ishte pa simptoma dhe e kaloi lehtësisht sëmundjen.

Partnerja e Donald Trump Jr. ishte infektuar gjithashtu me Covid në muajin Korrik, dhe e kaloi lehtësisht.

Djali i Donald Trump infektohet me Covid-19 - Tv Klan