Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Ditë e trishtë/ Ndërron jetë edhe një tjetër shqiptar nga koronavirusi, ja nga cili qytet ishte

Një 86-vjeçar nga Shkodra ka ndërruar jetë tek Infektivi, Ministria jep detajet. Një pacient 86-vjeçar nga Shkodra, i cili po trajtohej në terapi int ensive prej 12 ditësh nuk e ka fituar dot betejën me COVID-19, megjithë asistencën e madhe mjekësore.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime familjes së të ndjerit dhe i kujton edhe një herë qytetarëve të tregojnë kujdes me respektimin e rregullave, distancimin fizik, përdorimin e maskës, higjienën vetjake, pēr të kufizuar përhapjen e COVID19.

Nga fillimi i epidemisë, 66 qytetarë të konfirmuar me COVID19 e kanë humbur bet ejën me virusin e rrez ikshëm.