Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Dhimbje e madhe! Po mblidhte boronica, raportohet se 29-vjeçari shqiptar ka rënë dhe ka humbur jetën

Një 29-vjeçar ka vd ekur pasi që dyshohet se ka rënë në një greminë në bjeshkët e Prevallës. Lajmin e ka konfirmuar Policia Rajonale e Prizrenit, ku bën të ditur se i riu kishte dalë për të mbledhur boronica bashkë me vëllain e tij.

“Sot, me date 29.08.2021, rreth ores 15:00, policia ne Prizren ka pranuar një informacion se në bjeshkët e Prevalles, përderisa dy vëllezër nga fshati Brod i Komunës së Shtërpcës kane qene duke mbledhur boronica, njeri nga ata ka rrëshqitur duke rënë në një grem inë disa metra të thellë. S

“Në lidhje me këtë rast është informuar prok urori kujdestar dhe me urdhër të prok urorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftim.

qirinj