Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Dhimbje e madhe! Një tjetër i ri shqiptar raportohet se ka humbur jetën

Publicisti Muhamet Mavraj, ka bërë të ditur se në mesin e 36 vi ktim ave nga koronavirusi, është edhe i riu nga Duzhna e Gjakovës.

Mavraj, ka ngushëlluar familjen e vi ktimës dhe ka kërkuar nga të gjithë që të kihet kujdes nga Covid-19.

Ai ka kërkuar nga qeveria që të bëjë vak sinim masiv. Shkrimi i plotë:

Çdo dite keshtu. Por, shkaku i privatesive po permbahemi! Qe ta dini per cka eshte fjala kesaj radhe: covid-19 po kosite pa dallim moshe e petku politik a cfaredo nder ne.

Ky eshte Labinot Beka nga Duzhna e Gjakoves. Nje i apasionuar pas leximeve dhe librit, po tregon miku yne Eduard Frrokaj, qe sapo e ngushellova! Ngushellime mbare familjes dhe shoqerise!