Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Del pasuria e Elisa Spiropalit do vini duart në kokë kur të lexoni sa palë shtëpi dhe vila ka/ Paska edhe lokal

Një ndër figurat e Rilindjes që ka pësuar një ndryshim rrënjësor jo vetëm në pamje, por në mënyrën e të artikuluarit apo të folurit në publik është padyshim ministrja e Shtetit për Parlamentin, Elisa Spiropali.

Nga bluza e grisur, tek makina luksoze, si ka ndryshuar në vite Elisa  Spiropali (FOTO) | Lajme.al

Dikur një vajzë e vob ektë që mezi artikulohej, ministresha e kapi veten shpejt pasi gjeti Skëndërbeun e saj, të cilit i imitoi jo vetëm gjestet në të folur por e arriti edhe në pamje. S

ipas disa deklaratave të fundit, të publikuara nga opozita jashtë-parlamentare Elisa rezulton pronare e disa pasurive, ndër to apartamente e vila, duke përfunduar tek tenderat.

Statusi i LSI

Moj Elisa si nuk zure mend! Gjithë jetën mish për top vajte për Skënderbeun tënd! Të është bërë goja si ta nku i Vojo kushit! U bëre me shkollë pasi u bëre drejtoreshë dhe akoma s’po ta shikojmë dot diplomën. Në fakt me ty është mire ta nisësh duke të bërë një zbardhje të pasurisë tënde. P.sh. Ato 10 apartamentet te Kodra e Diellit apo më shumë që i ke dhënë me qira, a i di Skënderbeu yt apo jo?

1-Shtëpi duplex te Kodra e Diellit

2-Apartament 110 metra katrorë tek Kodra e Diellit

3-Apartament 80 metra katrorë në dalje të Kodres Diellit sa kalon Universitetin e New York-ut

4-Apartament tek kompleksi Kristal

5-Lokal 200 metra katrorë tek dera e Kopështit Botanik

Ato 22 mijë metra katror sera na Fier, a i di Skënderbeu yt apo jo? Po këto tenderat e Ujësjellësit në Ersekë dhe zyrat e Albgazit, a i di? A të ka ikur shenja e pirunit nga sipër kofsha apo ke vendosur t’i shërbesh Lindës kundër Lalit dhe Taulant Ballës Këto si fillim, më vonë do kemi prap por na trego ku i gjete verdhushkat për t’i blerë!

elisa-spiropali - TiranaNews

Prosecution Launches Investigation Into Minister Spiropali - Exit -  Explaining Albania