Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Del fotoja/ Makina u kthye përmbys dhe u bë copa, kjo është shqiptarja dhe i biri që humbën jetën: I biri ishte i vogël

Pavarësisht pandemisë COVID-19, ata vendosën të vijnë t’i kalojnë pushimet në vendlindjen e tyre, por dy prej tyre s’u kthyen më. Së fundmi kanë falë fotot e tyre.

EMRI/ Aksident tragjik në Itali, humb jetën 25-vjeçari shqiptar

Djali ishte akoma shume i vogë. Një ngjarje trag jike ka ndodhur para disa ditësh, ku në një aksi dent trafiku humbën jetën, nënë e bir.

Bëhet fjalë për një familje kosovare nga komuna e Vitisë, të cilët kishin ardhur në Kosovë për pushime dhe derisa po ktheheshin në Zvicër, shtetin ku jetonin e punonin prej vitesh u përplasën me një makinë tjetër, ku edhe gjetën vde kjen dy persona.

Detaje ka dhënë, Agron Abazi, Zëdhënës për Media në Komunën e Vitisë.

“Para disa ditësh një familje nga fshati Skifteraj, derisa po ktheheshin në Zvicër, në shtetin e Italisë janë aksi dentuar, ku kanë vd ekur dy persona, nënë e djalë. Ndërsa trupat e tyre të pajetë i kanë sjellë sot dhe i kanë varr osur në vendlindje”, ka thënë ai.