Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Del fotoja/ Ky është i riu shqiptar që e gjetën pa jètë mes rezervuarit, e kishin…

Është id entifikuar personi që u gjet pa je të në ujërat e rezervuarit të Gjançit në Korçë. Bëhet fjalë për 25-vjeçarin Fridman Xhaferraj, i cili në datën 21 maj është liruar nga dhomat e parabu r gimit, duke u lënë në “ar rest shtëpie” në fshatin Plug të Lushnjës.

I riu nga Lushnja, me precedent p e nal në të kaluarën, u gjet i v d e k ur në Korçë në rrethana ende të paqarta.

Viktima, cili ishte nën masën e sigurisë së “arr estit në shtëpi”, ishte hedhur në një rezervuar ndërsa ekspertiza paraprake sipas burimeve jo zyrtare, ka gjetur sh enja dh u ne në trup.