Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Deklaratë e fortë nga gazetari Andi Bushati: Ky politikan shqiptar i ka bërë të gjitha dashnoret e veta ministre

De bat i fortë në emisionin “S hock” në Euronews Albania mes Andi Bushatit e Baton Haxhiut. Dy analistët ishin duke diskutuar rreth temës “LSI, më e fo rtë apo më e dobët?”

andi bushati – Lapsi.al

Haxhiu e cilësoi gab im emërimin si kryetare të LSI te Monika Kryemadhit pas ikjes së Ilir Metës por debati precipitoi. PJESË NGA DEBATI:

Haxhiu: Emërimi kryetare i Monika Kryemadhit. Ky është gabim! Bushati: Gruas ia la, nuk bëri gjithë dashnoret ministre. Gruas ia la në fund te fundit. Nuk bëri gjithë dashnoret ministre. Këtë po të them.

Haxhiu: Jo jo. Dashnoret do ishte mirë t’i thuash meqë përmend dashnoret. Të kujt janë, të cilit lider? Bushati: Me partinë e vet u mor, nuk beri qeverinë tonë harem, o Baton.

andi bushati - Tirana Today