Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Dalin të dhënat e sakta/ Ja sa ballë ishte tërmeti që lëkundi Greqinë

Një tërmet me madhësi 4.6 ballë të shkallës Rihter ndodhi këtë të premte në mëngjes në Kretë.

Sipas Institutit Gjeodinamik në ishull, tërmeti ndodhi 49 km në veriperëndim të Kassos, ndërsa thellësia e tij vlerësohet në 27.5 km.

Për momentin nuk raportohen dëme materiale, ndërkohë që lëkundjet sizmike kan shkaktuar ankth dhe fri kë në popullatë.

Lëkundet vendi, tërmet në Shqipëri - Abc News