Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Dalin detajet rrëqethëse/ Ja kush shqiptari që i morën jetën në Elbasan, ishte i përfshirë në politikë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Elbasan mesditën e sotme. Mësohet se vik tima e konfliktit në Elbasan është Pjerin Xhuvani. Ky i fundit është vr arë në rrethana ende të paqarta pas një she rri në lagjen “5 Maji” në Elbasan.

Xhuvani u ak uzua se ishte një ndër organizatorët e përplasjes fizike mes simpatizantëve të PS dhe PD Ditën e Verës në Elbasan.

Xhuvani është ak uz uar edhe për laboratorin e dr ogës në Xibrakë të Elbasanit, ndërsa është njohur si aktivist i PS-së.