Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Dalin detajet/ Ja kush kush është infektuar në Fier, 70 persona futen në karantinë

6 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit janë konfirmuar në Fier. Mësohet se 6 rastet e reja në Fier janë 4 në fshatin Peshtan, kontakte të vatrës së parë dhe 2 në Fier.

Për dy rastet në Fier mësohet se janë një burrë i moshuar dhe një grua që punon në Vlorë, ku dhe dyshohet se është infektuar.

Deri më tani, pas rasteve pozitive janë futur në karantinë 70 persona, gjendja shëndetësore e të cilëve po monitorohet në vazhdimësi.

Ndërkohë në 24 orët e fundit në vend u konfirmuan 71 raste të reja dhe një vi ktimë.