Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Dalin detajet/ 5 persona japin shpirt nga Covid-19, konfirmohen 97 raste të reja në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 2.112 mos tra të marra nga ShSKUK dhe gju rmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 97 raste pozitive.

Sipas institutit, brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vd ekjes me SARS CoV-2 pozitiv.