Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Covid-19/ Mjeku Pipero jep lajmin e keq: Do ketë karantinë në Shqipëri për herë të dytë nëse do vazhdojë….

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero thotë se në rast se ka një respektim të masave anti-COVID, atëherë vendi ynë nuk do të kalojë në një mbyllje të dytë.

Rastet e shtuara me koronavirus, Pipero: Ju lutem mbani maskë, qeveria nuk  ka gjë në dorë – A2 CNN

I ftuar në Abc News, Pipero tha se të rinjtë duhet të jenë më të vëmendshëm, dhe shtoi se qytetarët duhet të qëndrojnë sa më pak nëpër lokale.

“Nëse masat respektohen nuk do të vemi drejt një mbylljeje të dytë. Të rrimë sa më pak në lokale, jemi ende në fillim. Duhen masa strikte për menaxhimin e pandemisë, lokalet e “Bllok-ut” janë plot”,-tha Pipero.