Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Covid-19/ Manastirliu u bën thirrjen e madhe shqiptarëve: Ju lutem sepse po preken dhe moshat e reja!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në seancën plenare ka folur mbi situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit.

COVID-19/ Manastirliu: Stafet mjekësore dhe pacientët me terapi ...

Ajo është shprehur se situata është shumë ser ioze, ndërsa ka bërë me dije se 6 nga personat që janë në intu bim, 3 janë mosha të reja, përkatësisht 45-vjeç, 46-vjeç dhe 49-vjeç.

Manastirliu ndër të tjera u ka bërë thirrje qytetarëve se nuk do të mbyllemi as do të merren masa të tjera, po të gjithë duhet të zbatojnë rregullat.

Asnjë mjek dhe infermier në Shqipëri nuk është i shtruar në spital ...

“Nuk kemi mundësinë që çdo aktivikete të ketë një insp ektor. Apo cdo person që është konfirmuar me Covid t’i lëme pol icinë. Kjo nuk mund të ndodhë. Shumë thanë nuk ka për të ndodhur arsgjë, Covidi nuk ekziston. Po të shkoni të shihni në spitalin infektiv sot janë 6 persona të intubuar, prej të cilëve mosha të reja 45-vjeç, 46-vjeç dhe 49-vjeç. Duhet marrë me shumë seriozitet se situata.Një apel të zbatojmë masat e thjeshta.

Të zbatojmë të gjithë rregullat,” tha Manastirliu në fjalën e saj.

Manastirliu: Shtyhen pa afat urdhrat për masat për kufizimin e ...