Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Covid-19/ Jepet lajmi i keq nga Italia: Kufizimet do të zgjaten, ja deri kur

Qeveria italiane ditën e sotmë ka njoftuar se masat kufizuese për parandalimin e koronavirusit do të zgjaten deri më 7 shtator.

Featured image of article: COVID-19/ Italia zgjat kufizimet deri më 7 shtator

Mediat bëjnë të ditur se dekreti është lëshuar nga kabineti i kryeministrit Giuseppe Conte.

Ndërkohë maskat do të jenë të detyrueshme të vendosen në vende publike po ashtu, njerëzit duhet të vazhdojnë të mbajnë distancën fizike nga njëri-tjetri dhe tubimet e mëdha mbeten të ndaluara.

Here's how to go to Italy without leaving home | CN Traveller

Në dekret thuhet se anijet do të lejohen të lundrojnë pas 15 shtatorit por do të respektojnë rregullat e higjenës në bordet e tyre. Mësohet se që nga 1 shtatori , panairet tregtare do të lejohen të hapen përsëri.

Italy opens to British visitors on 3 June - CMW