Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Covid-19/ Edi Rama e thotë hapur: Shqiptarët mund të futen sërish në karantinë, nëse kjo ndodh…

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se vendi rr ez ikon serish mbylljen në karantinë për shkak të Covid-19.

Albanian Prime Minister Edi Rama Called Out by Reporters Without Borders  for Latest Attack on Journalists - Exit - Explaining Albania

Në studion e “Opinion” Rama theksoi se nuk përjashtohet mundësia e mbylljes nëse nuk respektohen masat dhe rritet numri i të infektuarve.

“Sigurisht që rr eziko jmë mbylljen. Duhet të mbajme maskën kudo, duhet të respektojmë distancën, të mos mblidhemi për të protestuar për muzikë, të lajmë duart sa më shpesh për të shmangur mbylljen”, u shpreh Rama.

Rama Takes his War on Media to Albanians' Phones | Balkan Insight