Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Ç’dhimbje! Vetëm 2 vite më parë humbi djalin 20-vjeçar, shqiptari ndërron jetë në mënyrë tragjike

Një shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në shtetin fqinj të Italisë pasi është ak sidentuar me makinën e tij. Mediat vendase flasin se bëhet fjalë për Kujtim Farruku, 53 vjeç, i cili v diq një për plasje e rrezikshme në Mezzina.

Mësohet se shqiptari punonte në Itali si murator, ndërsa udhëtonte në njërin prej automjeteve që u përfshinë në akside ntin automobilistik.

Mësohet se aksid enti ka ndodhur ditën e djeshme pranë Casette d’Ete, një fshat i Sant’Elpidio a Mare, ndërsa 53-vjeçari ka ndërruar jetë sot në spital pasi nuk ka mundur t’ju mbijetojë plagëve.

Ai ndërroi jetë në spitalin Civitanova Marche ku u transportua në Kryqin e Gjelbër të Porto Sant’Elpidio.

Burri ishte nxjerrë nga pllakat nga Brigada e Zjarrit dhe kushtet e tij menjëherë u dukën serioze. Kujtimi jetonte në Monterubbiano dhe vetëm disa vjet më parë ai humbi djalin e tij 20-vjeçar në një aksident me makinë.