Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Bashën po kërkojnë ta largojnë nga PD-ja/ Këta janë katër kandidatët që garojnë për të marrë drejtimin

Në Partinë Demokratike ditën e hënë nis fushata elektorale për kreun e Partisë. Zgjedhjet ishin përcaktuar që të zhvilloheshin në muajin korrik, por për shkak të situatës kritike ku ndodhet vendi, pas vje dhjes së zgjedhjeve të 25 prillit, u vendos që të afroheshin.

Lulzim-Basha - European Western Balkans

Kështu në datën 13 qershor demokratët do të zgjedhin kryetarin e ri të tyre. Kandidatët janë disa, ndërsa në mbledhjen e sotme të kryesisë janë përjashtuar 3.

Bëhet fjalë për Admir Muja, Edmond Vrapi dhe Mirjan Jashanllari, të cilët janë përjashtuar nga gara. Kandidatë për kryetar të PD-së që u votuan unanimisht nga kryesia e PD janë:

Lulzim Basha, Fatbardh Kadilli, Edit Harxhi, Agron Shehaj. Gjithashtu janë përcaktuar dhe rregullat e fushatës.

How to clear the mistake, Lulzim Basha confesses a very intimate detail! -  Showbiz dhe TV