Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Basha ikën nga PD-ja? Deklarata e fortë: Berishës ia kam kërkuar që në vitin 2014 të marr drejtimin e PD-së

Kandidatja për kryetare e Partisë Demokratike, Edith Harxhi, ka surprizuar me deklaratën e saj në emisionin “Zonë e Lirë”, pasi u shpreh se i ka kërkuar Sali Berishës që në vitin 2014 që të kthehet në krye të PD-së.

Former Albanian President to sue US State Secretary Antony Blinken –  EURACTIV.com

Ajo tha se me foton e postuar para pak orësh, Berisha ka filluar fushatën elektorale.

Harxhi: Kam që në vitin 2014 që i kërkoj Sali Berishës të rikthehet.

Çani: Po ti do ikësh?

Harxhi: Prit se unë jam akoma në garë, edhe Berisha nuk besoj se do të vijë që nesër. Megjithëse me foton që kishte postuar qëparë tregoi se ka filluar fushatën.

Ne foto: Edith Harxhi