Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Aurela Gaçe në zi/ Humb njeriun e zemrës që e ndihmoi aq shumë: Sa shumë le pas

Këngëtarja Aurela Gaçe ka ndarë dh imbjen për humbjen e artistit të njohur Agim Krajka. “Sa shume la mbas …thesare ,vepra që i rezistuan çdo sistemi.

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë “Artisti i popullit”, kompozitori Agim Krajka  - Top Channel

Këngët që këndoi rinia atehere e tani ,mbajnë firmën e tij”, shkruan Aurela. Postimi i Aurela Gaçes: Sa shume la mbas …thesare ,vepra që i rezistuan çdo sistemi

Këngët që këndoi rinia atehere e tani ,mbajnë, firmën e tij : “Lemza”, “Djaloshi dhe shiu”, “Kënga e gjyshes”, “Nuk e harroj ” e shume shume kenge te muzikes se lehte Shqiptare .

Kryeveprat e kinematografisë shqiptare ,si: “Çifti i lumtur”, “Zonja nga qyteti”, “Një shoqe nga fshati”, u shoqëruan nga kolonat zanore te shkruara nga “Nderi i Kombit” Agim Krajka . U prehsh në paqe profesor.

Aurela Gace - YouTube