Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Aktori i njohur degjeneron Edi Ramën: Horr ulu në gjunjë dhe kërko falje për atë që bëre

Aktori Neritan Liçaj, një nga qëndrestarët e kauzës së teatrit, ka reaguar përmes një postimi në ‘Facebook’, pas dhënies së vendimit të Gjykatës Kushtetuese për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Nuk ka kulla tek Teatri Kombëtar: Prishet marrëveshja mes Bashkisë dhe  kompanisë "Fusha" - Abc News

Liçaj shprehet se ka kaq shumë për të thënë në lidhje me teatrin sa nuk do të mjaftonin as tre ditë, por zgjedh ta përmbledh vetëm me një fjali: H orra uluni ne gjunje dhe kërkoni falje!

‘Kam aq shumë për të thënë dhe shkruar sa do të duheshin tre ditë e më tepër…po them vetëm horra uluni në gjunje dhe kërkoni falje.

Teatri Kombëtar, i hapet rruga prishjes, qeveria i kalon pronësinë Bashkisë  së Tiranës për ndërtimin e godinës së re |