Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Aktori i madh Radoja në gjendje të rëndë në spital nga Covid-19, Gent Zenelaj prek me fjalët: Po i lutem Zotit shpëto!

U shkruajt gjatë ditën e djeshmë për aktorin e njohur të skenës shqiptare, Guljelm Radoja, i cili është në gjendje të vështirë shëndetësore dhe gjendet i shtruar në reanimacionin e spitalit të Durrësit.

Aktori i madh në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të Covid,  skenografi apel shtetit - News1.al

Është mësuar se aktori është infektuar me Covid-19 dhe prej disa ditësh gjendja e tij shëndetësore është rënduar.

Teksa ai po përballet me virusin e rre ziks hëm, disa prej kolegëve të tij reagojnë me mesazhe në rrjetet sociale, duke i uruar shërim të shpejtë dhe një nga ata është dhe aktori Gentian Zenelaj.

Zenelaj shkruan në postim: ‘Forca Mik i dashur…Forca profesori im energjik. Mos u dorëzo Guljem Radoja.Lutjet tona janë me ty. Shërim sa më të shpejtë’. Për meritat e tij artistike Guljem Radoja është nderuar me titullin “Artist i Merituar”.

Guljem Radoja në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të covidit –  Gazeta Tema