Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Ah Zot se nuk ua thonë dot! Dy vajzat e që jetuan nuk e dinë se shoqet e tyre dhanë shpirt në mes të rrugës: Po i kërkojnë

Denisa Dibra dhe Nervida Garunja, dy vajzat e mbijetuara të aks ide ntit tra gjik në dalje të tunelit të Elbasanit, ndodhen aktualisht jashtë r rezikut për jetën.

E TRISHTË/ I mbijetuan AKSIDENTIT TRAGJIK, vajzat janë mirë por nuk e dinë se kanë humbur shoqet e tyre – AlpeNews

Burime për Faxweb brenda spitalit të Traumës bëjnë me dije se dy vajzat ndodhen në gjendje të stabilizuar shëndetësore. Tashmë ato mundet të komunikojnë me familjarët e tyre, të cilët nuk u kanë treguar ende për ndarjen nga jeta së dy vajzave të tjera që ndodheshin në makinë.

Nervida Garunja nuk e di që ka humbur të motrën gjatë për plasjes f atale, Lusindën, e cila u shua në ditën e saj të lindjes. Gjithashtu, as Nervida dhe as Denisa nuk dinë se shoqja e tyre Xheneta Qallia nuk jeton më.

Lusinda dhe Xheneta: Të humbësh jetën për fajin e tjetrit