Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

A është vaksinuar familja? Rama i kthehet keq shqiptarit: Po zotrote dëgjo shkencën, jo fallxhoret

Vaksinimi vazhdon të jetë një problem shqetësues për qytetarët shqiptarë. Pas sugjerimeve vaksinimi duhet të bëhet i detyrueshëm, një qytetar “sf idon” kryeministrin Rama të vaksinojë familjen e tij dhe të lërë moralin se nuk mashtron dot më njeri.

Kryeministri i bëri të ditur se familja e tij është e gjitha e vaksinuar e se bota po shpëton nga Covid duke dëgjuar shkencën dhe jo fallxhoret.

PËRGJIGJET: Komenti 1 : Po dhe ata qe kane bere vksinen e kane vdekur apo atyre ja u vini diagnoze nga se vdiq

Rama: Jo, nuk eshte e vertete! E verteta eshte se kush vaksinohet eshte i mbrojtur dhe faktet flasin vete per ata qe duan t’i kuptojne!

Komenti 2: Moj do ikni ju mos na mbushni mendjen kot se cpo na shohin syte ti nuk po i sheh po vdesin te rinj nga vaksina nuk e kuptoj pse lodheni kote.

Rama: Askush nuk vdes nga vaksina dhe jo, ne nuk do ikim, po zotrote mund te dalesh nga ketu po aq lirisht sa c’ke hyre dhe mund te degjosh budallalleqet qe deshiron, nderkohe qe ne degjojme shkencen dhe flasim per faktet! Sot po vdesin ata qe jane te pavaksinuar, jo ata qe vaksinohen.

Komenti 3: Vaksina ste mbron te infekton .vaksin eshte arme infektuse .shko vaksino familjen femijet tuaj o leri moralin qe ben si ha kush kto mashtrime

Rama : Familja ime eshte e gjitha e vaksinuar sa per dijeni dhe te thuash vaksina te infekton do te thote te flasesh percart, nderkohe qe e tere bota po vaksinohet dhe po shpeton jete duke degjuar shkencen, jo fallxhoret!