Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

A do largohej nëse s’do fitonte zgjedhjet? Rama befason gazetaren me përgjigjen që jep

Kryeministri Edi Rama ka treguar sot në emisionin ”Kjo Javë” se çfarë do të bënte ai nëse do hu mbiste zgjedhjet e 25 prillit.

Albania's Edi Rama breaks with the EU | New Europe

Pyetje: Basha nuk ma dha përgjigjen, por ju çfarë do bëni nëse do hu mbisni?

Rama: Kjo është shumë pak, shumë e sigurtë që shqiptarët të re fuzo nin të më jepnin mandatit e tretë nuk do prisja që shqiptarët të korigjonin ga bim in e tyre siç rri Saliu dhe nuk lë gurë pa luajtur dhe posaqi pa nx jerrë nga goja dhe për të rikthyer PD në pu shtet përmes dhëndrit politik, Bashës.

Edi Rama, Albania's unconventional PM who wants to escape the 'curse of  history' | Albania | The Guardian