Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

A do e japë Meta dorëheqjen? Flet zëdhënësi i ti, Tedi Blushi: Ndaj qetësohuni e dimë si fitoi ai Babloku

Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi ka reaguar në lidhje me ‘dorëheqjen e Ilir Metës’.

President Meta calls on institutions to guarantee efficiency throughout  electoral period | Euronews Albania

Në një deklaratë në faqen e tij në Facebook, Blushi shkruan se Presidenti do ta japë dorëheqjen nëse Edi Rama fiton 71 mandate në mënyrë demokratike.

Deklarata e Tedi Blushit:

Për të gjithë sahanlëpirësit e Bablokut: Presidenti Meta di vetëm TË MBAJË FJALËN!

Presidenti Meta e ka bërë të qartë se nëse Edi Rama fiton 71 mandate në mënyrë demokratike do të japë dorëheqje. E gjithë Shqipëria e di si i ka fituar Babloku këto zgjedhje, ndaj qetësohuni: NUK KA DORËHEQJE!

Albania's President Meta postpones local elections, protests continue -  European Western Balkans