Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

15 raste të reja me koronavirus në 24 orë, zgjerohet harta në 6 qytete

Në 24 orët e fundit në vendin tonë ka pasur vetëm 15 raste të reja me koronavirus ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 678 raste në total ditën e sotme.

Lajm i mirë vjen nga Kruja e cila për disa ditë pati shtim të shpejtë të rasteve me koronavirus ndërsa sot nuk ka asnjë rast të ri.

Ndërsa rastet janë evidentuar në në Tiranë, 9 raste, të gjitha kontakte të rasteve të mëparshme, 2 raste në Mirditë, 1 në Shkodër, 1 në Kukës, 1 në Has dhe 1 në Kurbin.

Ndërsa kujtojmë se dje pati një rritje të numrit të të infektuarve në burgun 313 ku 13 të burgosur rezultuan pozitivë.

Raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

Tirana, 9 raste

Shkodra, 1

Kukësi, 1

Hasi, 1

Mirdita, 2

Kurbini, 1

Leave a Reply