Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Video) Për pak u duk si fundi i botës! Dalin informacionet e sakta, ja çfarë ndodhi në Turqi sot pasdite: Në fillim u dëgjua një zhurmë e madhe dhe pastaj…

Një stuhi e rrallë rëre përfshiu rrethet Polatli dhe Haymana në kryeqytetin Ankara, duke lënë të lë nduar gjashtë vetë.

A handout TV grab made available by the Demiroren News Agency (DHA) on September 12, 2020, shows a freak sandstorm sweeping over Polatli, in Ankara, on September 12, 2020. Credit: AFP

Banorët u kapën nga pan iku ndërsa stuhia e rërës goditi dy vendet rreth 15:00 duke bërë ditën – natë, sipas të përditshmes Hürriyet.

Guvernatori i Ankarasë, Vasip Şahin tha se gjashtë vetë u lën duan lehtë, ndërsa autoriteti shtetëror i meteorologjisë lëshoi alarm të shiut dhe stuhisë më parë gjatë ditës.