Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Tha 7 herë 7 bëjnë 42/ Gazetarja degjeneron Bashën: Më falni çfarë note e keni pasur matematikën ju?

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë i ftuar  në emisionin “Tempora” me moderatoren Sonila Meço, e cila e ka pyetur kryedemokratin se çfarë note e ka patur matematikën.

Court Clears PD Leader Basha of Failing to Report Party Financial Statements - Exit - Explaining Albania

Kjo ka shkaktuar pak të qeshura te Basha, i cili pasi ka thënë për Ramën se një mësues vizatimi nuk mund të krahasohet me të,ka treguar që matematikën e ka patur nota 10.

Kujtojmë se Basha është bërë objekt “tallje” nga kryeministri Rama për shkak të disa lapsuseve që ai ka bërë në media.

Pjesë nga biseda:

Gazetarja: Çfarë note e keni patur matematikën?

Basha: Të krahasosh një person që ka mbaruar për mësues vizatimi, apo jo?

Gazetarja: Është kthyer në kauzën e tij ndaj jush

Basha: Sepse nuk ka me çfarë të merret, është bërë si ata pleqtë që përgjojnë.

Gazetarja: Prandaj ju pyeta

Basha: Sigurisht që 10.

Appeals Court Clears PD Leader Basha of Failing to Report Party Financial Statements - Exit - Explaining Albania