Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Të qoftë dheu i lehtë o mjeshtër! Shuhet Agim Krajka, njeriu i madh që rriti shqiptarët me muzikë

Agim Krajka u shua në moshën 83 vjeçare. Ai la pas një karrierë të gjatë me krijime që do ti mbeten historisë. Ashtu si në këngët e rinisë, në çdo gërmë të saj dhe mendime.

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë “Artisti i popullit”, kompozitori Agim Krajka  - Top Channel

Qëkurse ai filloi punën në Ansamblin Shtetëror e derisa mori titullin Ndëri i Kombit.

Agim Krajka i kushtoi çdo ditë të karrierës së tij artistike, folklorit muzikore cila do ti jepte frymëzimet më të bukura për të bërë tendencën e muzikës së kohës. Krijimtaria e tij është skenë e madhe që bashkon artistë të melodisë e valles popullore, të këngës së lehtë moderne, sepse muzika e tij është kinematografike e simfonike.

Ndahet nga jeta kompozitori Agim Krajka – Gazeta Tema