Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Po u del qumështi i nënës nga hundës dhe s’do t’ia di njeri, shkon në 21 km radha e makinave në Kakavijë

Prej disa ditësh në pikën kufitare të Kakavijës është krijuar radhë e gjatë automjetesh që presin të kalojnë kufirin.

Radhë kilometrike në Kakavijë, makinat arrijnë deri në Jorgucat ...

Ditën e sotme, situata paraqitet edhe më e rënduar sesa dje ku qindra qytetarë prisnin me orë të tëra në diell.

Bëhet me dije se radha e makinave që presin për të kaluar kufirin, tashmë e ka kaluar fshatin Jorgucat që është rreth 21 kilometra. Qytetarët në temperatura të larta janë të detyruar që të presin në radhë, ku disa prej tyre herë pas here shfaqin dhe probleme shëndetësore.

Kaosi ne Kakavije/ Braho thirrje Rames: Skandaloze, leri pushimet ...

Për shkak të numrit të lartë ta makinave në këtë aks, është bllokuar trafiku në të dy anët e rrugës Jorgucat-Kakavijë.

Kaos në Kakavijë/ Dy të moshuar i marrin me ambulanca, qytetarët ...