Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Mjekja shqiptare përlotet në emision, tregon momentet shokuese në spital: Ishte e vështirë t’u thoshe se Covid-19

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo, e ftuar mbrëmjen e sotme në emisonin “Open” ku ka folur për situatën nga Covid-19, ka treguar dhe momentet e vëshira që ka kaluar gjatë këtyre 3 muajve pune intensive.

E përlotur ajo tha se momenti më i vështirë ka qenë njoftimi i të familjarëve kur pacietët humbnin jetën.

“Ishte shumë e vështirë të njoftoje familjarët për pacientët që humbnin jetën. Nuk kishte një moment më të vështirë sesa të merrja dikë që se njeh në telefon dhe t’i thuash që i afërmi yt ka vde kur. Unë i kam dhënë të gjitha njoftimet. Ishte shumë e vështirë”.