Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lëkundet fort nga tërmeti Greqia, ja sa ballë ishte dhe ku ishte epiqendra

Mbrëmjen e sotme rreth orës 22:46, Greqia u lëkund nga një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës rihter, me epiqendër në ishullin Lesbos.

termet Archives - Ora News

Sipas informacioneve, epiqendra e tërmetit ishte 46 kilometra në jugperëndim të Mitilinit, ndërsa thellësia ishte 10 kilometra.

Ky ishull ka qenë epiqendër e disa tërmeteve sot. I pari u regjistrua në orën 07:15 të mëngjesit të sotëm sipas Institutit Gjeodinamik me magnitudë 5 të shkallës rihter, që u pasua nga disa të tjerë pa dëme në njerëz deri tani.

Lëkundet sërish Greqia, ja sa ishte forca goditëse e tërmetit