Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Iku nga dheu i saj që fëmijë, infermierja shqiptare shkel në tokën e saj pas 22 vitesh: Do ndihmoj vendin tim!

Eni Bardhi, infermierja 32 vjeçare me origjinë shqiptare është pjesë e grupit të ekspertëve italianë që kanë mbërritur sot në vendin tonë për të ndihmuar në luftën kundër Covid.

Italy reports 26 new deaths from coronavirus

Infermierja tha se ndihet e emocionuar të kontribuojë për vendin e saj, sakaq në një intervistë për report tv shtoi se ka qarë në momentin e parë që mori vesh se është një nga infermieret që do të vijë në Shqipëri.

“Mundësia që më dha shteti shqiptar dhe Italian, më ka bërë shumë të emocionuar, për atë që po bëj në vendin ku po e bëj. Është vendi ku kam lindur dhe nuk harrohet. Jam shumë e emocionuar.

Coronavirus: Italy towns in lockdown after COVID-19 deaths | News ...

Në momentin e parë kur mora vesh se do vij, qava nga emocioni, i tregova familjes çfarë do bëja dhe janë shumë të kënaqur për misionin. Familja e priti shumë mirë këtë lajm se janë persona se nuk harrojnë nga vijnë.

Italy reports 70 new deaths from coronavirus