Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Gjendje alarmante! Në këtë qytet shqiptar janë regjistruar 90 raste të reja me Covid-19

Në Qarkun e Elbasanit gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një rritje e ndjeshme e të prekurve me Covid. Raportohet se mbi 90 persona kanë rezultuar pozitivë për Covid, nga ku 35 raste u shënuan në Bashkinë e Librazhdit, një numër ky shumë i madh në krahasim me numrin e popullsisë të kësaj bashkie.

4 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, shkon në 6 numri i të prekurve  – A2 CNN

Gjithashtu edhe 8 mësues kanë rezultuar pozitivë me Covid. Shifër e lartë të infekturish është shënuar edhe në bashkitë e tjera të Qarkut të Elbasanit, 22 raste Bashkia e Peqinit dhe 10 raste në Bashkinë e Gramshit.

Koronavirusi në Shqipëri, rritet numri i të prekurve të rinj, 2 raste edhe  në Elbasan – A2 CNN