Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Foto) Në këtë vend po bën aq shumë ftohtë sa edhe ujëvarat kanë ngrirë, paralajmërohen njerëzit mos të dalin nga shtëpitë

Dy javë acari në Shtetet e Bashkuara nuk kanë kursyer as njërin prej vendeve më të vizituara nga turistët, ujëvarën e famshme të Niagarës, duke dhuruar një spektakël të jashtëzakonshëm të natyrës.

Mot i ashpër në SHBA, pritet dëborë e madhe në disa shtete - Lajmet e  fundit - Zëri

Ujëvara në kufi me Kanadanë ngriu pothuajse e gjitha, një pamje e jashtëzakonshme kjo që përsëritet thuajse çdo vit por këtë herë niveli i ngrirjes ishte edhe më i madh, duke i lënë pa frymë spektatorët fatlumë të cilët mundën të dëshmojnë skulpturat natyrale të akullta, malet e dëborës dhe forma që e bëjnë këtë një peisazh dimëror gati të pabesueshëm.

Këtë radhë, si për ta bërë këtë dhuratë të natyrën edhe më të paharrueshme, mbi ujëvarë u shfaq edhe një ylber. Sakaq, në pjesën të Shteteve të Bashkuara, temperaturat kanë nisur të rriten duke sjellë ngrohtësi në zonat e go ditura rëndë nga moti i ashpër dimëror.

Mot I çuditshëm Në SHBA, Nga Dielli Në Borë Në 24 Orë - Gazeta Expert