Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Doni të shpëtoni nga sëmundjet që prekin të gjithë shqiptarët, pini një lugë vaj ulliri çdo mëngjes

Dita e mirë shihet në mëngjes ndaj dhe këshillat e gjysheve lidhen më së shumti me orët e para të mëngjesit.

Një lugë vaj ulliri në ditë dhe do ndjeni efek - Syri | Lajmi i fundit

Mund ta nisni ditën me një lugë mjaltë, të pini një lugë vaj ulliri ose një gotë ujë me limon, por ajo çfarë duhet të bëni në të vërtetë është të veproni sipas nevojave të organizmit pasi sado të vlefshme të jenë këshillat e gjysheve, nuk mund t’i zbatoni të gjitha njëherësh.

Më poshtë do të lexoni përfitimet shëndetësore dhe dobitë e vajit të ullirit nëse do të pini 1 lugë çaji çdo mëngjes: Për shkak të polipenolit dhe yndyrnave të shëndetshme që përmban, vaji i ullirit normalizon nivelet e kolesterolit e sheqerit në g jak.

Vaji i ullirit mundëson dje gien e yndyrës trupore në mënyrë më të shpejtë. Vaji i ullirit përmban antioksidantë të fuqishëm që mbrojnë sistemin imunitar nga infeksionet. Vaji i ullirit redukton rrezikun e shfaqjes së kancerit dhe sëmundjeve të tjera kronike e mendore.

Mban presionin e gj ak ut nën kontroll. dhe trajton problemet me aparatin tretës.

Një lugë vaj ulliri në mëngjes sjell këto të mira për shëndetin - Bota Sot